Vyhodnocení klinické studie: Implantáty BioniQ respektují biologickou šířku a poskytují dlouhodobou stabilitu měkkých tkání.

3. května 2021

Dvouletá klinická a radiologická studie dynamiky změn marginální kosti během obnovy biologické šířky v okolí časně zatížených implantátů BioniQ® se strukturovaným, bioaktivním mírně drsným povrchem krčkové části fixtury potvrzuje vysokou úspěšnost implantátů BioniQ®.

Implantáty BioniQ® mohou být předvídatelně použity pro pacienty s diferenciovanou nabídkou tvrdých a měkkých tkání (tenký/tlustý gingivální biotyp) s dosažením vysoké úspěšnosti, výrazné stability marginální kosti a optimálního dlouhodobě funkčního i estetického výsledku ošetření.

Pozorované hodnoty středního úbytku marginální kosti, které činily 0,12 ± 0,39 mm v prvním roce od zatížení implantátu a 0,02 ± 0,21 mm za druhý rok ve funkci, jsou 10x nižší než konsenzuálně akceptované standardní hodnoty resorpce.

Přímý kontakt pojivové tkáně se strukturovaným, mírně drsným BIO (MR) povrchem krčku fixtury při (supra-/equikrestálním) zavedení zabraňuje resorpci marginální kosti během obnovy biologické šířky u pacientů s tenkým i tlustým gingiválním biotypem.

Změna úrovně měkkých tkání vůči stavu při nasazení definitivní protetiky během 5letého sledování

Celou studii MUDr. Zdeňka Nováka et al. naleznete v prvním letošním vydání mezinárodního odborného časopisu „Quintessenz PAROIMPLANT“ č. 1/2021 a přečíst online si ji můžete zde.