Často kladené dotazy

Jak fungují implantáty?

Implantát je umělá náhrada zubního kořene umístěná na místo odstraněného zubu do čelistní kosti. Ve spojení s pilířem vytvoří základ pro připevnění korunky. Implantát je vyrobený z titanu, který kostní tkáň neodmítá, ale naopak s ním pevně sroste.

Jak probíhá ošetření?

Lékař nejprve zavede do Vaší čelisti na místo odstraněného zubu implantát, který má tvar malého šroubku. Jakmile se implantát během následujících týdnů vhojí, nasadí se na něj pilíř, jenž vystupuje z dásně. Na pilíř se potom upevní korunka – umělý keramický zub, který je od původních zubů na pohled nerozeznatelný a je pevný při skusu.

Měl/a bych se bát bolesti?

Určitě ne. Zavedení implantátu není nijak mimořádný zákrok. Provádí se v podmínkách běžné zubní ordinace v místním injekčním znecitlivění. Zavedení jednoho implantátu trvá asi čtvrt hodiny.

Jsou pro mě implantáty vhodné?

Jsou určeny jak pro mladé, kteří přišli o jeden nebo více zubů při úraze, tak pro lidi ve vyšším věku. Jejich pomocí lze řešit zaplnění velkých i malých mezer i ošetřit zcela bezzubou čelist. O konkrétním použití vždy rozhoduje lékař na základě celkového zdravotního stavu pacienta.

Jak dlouho implantáty vydrží?

Do určité míry to bude záviset na Vás. Především je nutné dbát na pravidelnou a důkladnou ústní hygienu a pravidelně navštěvovat zubního lékaře. Špatná ústní hygiena a zánětlivý proces parodontu může totiž způsobit až vyloučení implantátu.