Implantologie

Vysoká úroveň zachování marginální kosti

Střední změna úrovně marginální kosti od zavedení implantátů do prvního roku implantátů ve funkci

Hlavním faktorem ovlivňujícím spokojenost pacientů po zavedení implantátu je zajištění dobré funkčnosti a optimálního estetického výsledku. Přirozeně vypadající estetiku zajišťuje stabilita alveolární kosti v souladu s fyziologickou dimenzí měkkých tkání (biologická šíře). Toho je možné dosáhnout pouze tehdy, pokud implantát, konstrukce a náhrada fungují v dokonalém souladu. Výsledky studie/í ukazují, že produkty BioniQ® v této symbióze jsou. Díky tomu se LASAK BioniQ® řadí mezi nejlepší značky v oboru. Zdroje.

Vysoká pevnost spojení implantát-pilíř (nezávislá studie ČVUT)

Grafy mezního zatížení spojení implantát-pilíř BioniQ

Zkouškou pevnosti (dle ISO 14801) se prověřuje namáhání implantátu a pilíře kinematikou žvýkání. Počet 5 mil. cyklů, po které zkouška pevnosti spojení implantát-pilíř-šroub probíhá, odpovídá zhruba 20 letům života implantátu. Zdroje.

Odborné články

  • Celková rekonstrukce zubů pomocí zubních implantátů; doc. MUDr. Martin Starosta, Ph.D.: CSK Scientific PressLéčba zubními implantáty u pacientů s bezzubými čelistmi se potýká s mnoha problémy. Na prvním místě je celkový zdravotní stav pacienta a schopnost podstoupit poměrně rozsáhlý chirurgický zákrok. Další otázkou je lokální dostatečnost alveolární kosti pro umístění dostatečného počtu implantátů. To zahrnuje plánování počtu a umístění implantátů. Tato úvaha přímo souvisí s typem protetické rekonstrukce a vhodností jejího použití, a to nejen s ohledem na profil pacienta, ale i na vlastnosti materiálů použitých pro protetickou rekonstrukci. Tato kazuistika demonstruje možnou léčbu bezzubých čelistí s ohledem na výše uvedenou problematiku.

 

Klinické studie v češtině

Klinické studie v angličtině

Klinické studie – abstrakta – v angličtině

Experimentální studie v angličtině

Experimentální studie – abstrakta – v angličtině

Zdroje ke grafu Vysoká úroveň zachování marginální kosti

LASAK, BioniQ® BIO povrch: Novák Z., et al. Prospektivní pětiletá klinická studie časně zatížených titanových implantátů s bioaktivním povrchem. Výsledky za první rok implantátů ve funkci.

Straumann®, Bone Level SLActive®: Hammerle CH., et al. Iterim 1-year results of a randomized, controlled clinical trial. Clin. Oral Impl. Res. 2012; 23, 2012,: 211–219. Sanz M., et al. 3-Year Results of a Randomized Controlled Clinical Trial. Clin. Impl. Dentistry and Related Res. 2015; 17:, 2015, 234–246.