Školení

Kurzy LASAK

Šroubovaná korunka a individuální abutment

V rámci teoretického kurzu budou účastníci seznámeni s postupy a pravidly pro výrobu šroubované korunky, můstku a individuálního abutmentu. V praktickém kurzu během výroby šroubované korunky na implantátech pomocí angulované báze Uni-Base® AN budou účastníci srovnávat štolu šroubku do středu okluze. Individuální abutment budou účastníci vytvářet pro horní velký řezák. Pracovat budou s wax-upem výsledného tvaru zubu. 

Termín: bude upřesněn

Odborný seminář implantologie 2022

Zveme Vás na 24. ročník odborného semináře IMPLANTOLOGIE 2022 pořádaného v prostorách Cubex Centra Praha. I letos se můžete těšit na domácí a zahraniční přednášející, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti z implantologické praxe. 

Termín: 10. června 2022

Postupy zhotovení a parametry konstrukce: Brånemarkův most vs. All-on-six v dolní čelisti – teoreticko-praktický kurz

Účastníci kurzu se seznámí s postupy zhotovení protetické práce nesené implantáty a s rozdíly v případě Brånemarkova mostu a konstrukce pro koncept All-on-six v dolní čelisti. Pozornost bude věnována určení správného rozsahu a tvaru konstrukce pro daný počet implantátů a jejich pozici, včetně principů čistitelnosti konstrukce. Během praktické ukázky modelace pattern resinové konstrukce přednášející ukáže vlastní osvědčené postupy a techniky práce.

Termín: 11. 2. 2022

Pasivní a aktivní navigovaná implantologie BioniQ v praxi

Seznamte se s využitím pilotní a plně navigované chirurgie implantačního systému LASAK BioniQ® v rámci komplexně pojatého kurzu. Krok po kroku bude probrána problematika diagnózy, plánování pozic implantátů včetně protetického ošetření, plánování chirurgických šablon pro aktivní i pasivní metodu navigace včetně výběru vhodného vodícího pouzdra a jeho umístění do šablony podle délky implantátu v různých plánovacích softwarech.

Termín: bude upřesněn

Zirkonová protetická práce nesená implantáty v horní čelisti – postupy zhotovení

V teoretické části se účastníci kurzu seznámí se zpracováním zirkonu. Jak s ním pracovat, jak využít jeho výhody na maximum a jak potlačit nebo alespoň minimalizovat jeho nevýhody? Co obnáší práce nesená implantáty, jak ji připravit a zhotovit, aby sloužila správně co nejdelší dobu? K čemu slouží RTG snímky a fotografie? 

Termín: 25. 3. 2022

Základní kurz dentální implantologie – chirurgie s live operací (VFN)

Cílem kurzu je seznámit účastníky s chirurgickými základy dentální implantologie, jejich vyzkoušení na modelech, seznámení se systémem BioniQ® a live operace pacienta.

Termín: 29. 4., 7. 10., 11. 11., 9. 12. 2022

Školení pro zubní techniky – základní kurz

Školení je určeno pro zubní techniky, kteří si osvojí základní postupy při zhotovování náhrad na implantáty se systémem BioniQ®.

Termín: bude upřesněn

Školení pro zubní techniky – Postavení Brånemarkova mostu a Full arch

Školení je určeno pro zubní techniky, kteří si osvojí pracovní postupy v celkových náhradách horní a dolní čelisti se systémem BioniQ®. Školení je určeno především zubním technikům s pokročilými znalostmi.

Termín: bude upřesněn