Implantologické školení pro lékaře z Tai-wanu

7. srpna 2012

Taiwansti lekari Ve Výzkumném a vývojovém centru dentální implantologie a tkáňové regenerace LASAK se konalo v červenci celodenní školení na systém IMPLADENT. O své dosavadní zkušenosti ze svých praxí se s taiwanskými lékaři podělili Dr. Volker Bonatz z Německa a MUDr. Michal Žitňanský z Jeseníku, CZ.
Dr Bonatz Dr. Bonatz se zaměřil nejprve na chirurgické plánování zákroků, s účastníky aktivně rozebíral návrhy ošetření jednotlivých pacientů ze své praxe od nejjednodušších případů – náhrady jednoho zubu – po ty složitější – s okamžitou implantací a různými augmentačními technikami. Přednášející nezapomněl zdůraznit při plánování také zohlednění následného protetického ošetření, které má nejvýraznější vliv na konečnou estetiku chrupu pacienta. MUDr. Žitňanský, specialista na periodontologii, se zaměřil na příkladech ze své praxe na potřebu řádného prostodontického ošetření před zavedením zubních implantátů.

Dr Zitnansky Obě přednášky byly koncipovány částečně jako odborná diskuze, přičemž se oba přednášející vzájemně doplňovali a konzultovali s posluchači také způsoby a postupy ošetření podobných případů z jejich taiwanských praxí.

Po implantologickém školení následovala společenská část – večeře v Tančícím domě, při níž všichni ocenili jedinečný výhled na Prahu.
vecere