Aktualizace: Úzká skenovací tělíska v CAD knihovnách

30. srpna 2019

Knihovny pro systém BioniQ® byly doplněny o skenovací tělíska – úzká, a to jak pro modrou protetickou platformu QR, tak i žlutou protetickou platformu QN. Optimalizované vlastnosti nových skenovacích tělísek umožňují jejich použití s intraorálními skenery i v laboratoři.

 

Menší rozměry, shodná skenovací přesnost

S ohledem na rostoucí popularitu intraorálního skenování a s ním spojenou potřebu anatomicky vhodnějšího tvaru skenovacího tělíska byla vyvinuta skenovací tělíska – úzká. Tělíska jsou celkově menších rozměrů, přesnost skenování na moderních skenovacích systémech ale zůstala zachována. Lze je tedy stejně pohodlně používat intraorálně i při práci na laboratorních skenerech.

Dokonale přesné spojení s implantátem zajišťuje spodní titanová báze. Díky tělu vyrobenému z materiálu PEEK jsou skenovací tělíska bezproblémově čitelná pro optiku všech skenerů dostupných na trhu.

 

Úzká skenovací tělíska LASAK BioniQ

Úzká vs. dlouhá

Maximální průměr úzkých skenovacích tělísek je oproti dlouhým skenovacím tělískům zredukován na 5 mm. Výška tělíska od dosedu implantátu po vrchní plochu skenovacího tělíska byla zkrácena na 11 mm. Zeštíhlení těla skenovacího tělíska v oblasti nad dosedem implantátu je optimalizováno pro snadný průchod měkkými tkáněmi.

 

Jeden šroubovák na všechny šrouby systému

Na skenovací tělíska BioniQ®, fixační šrouby do cementovaných i šroubovaných pilířů, stejně jako na šrouby pro fixaci konstrukce používáte jeden systémový šroubovák BioniQ®.

Jeden šroubovák na všechny šrouby systému

Skenovací tělíska BioniQ® – úzká najdete v aktualizovaných knihovnách pro softwary 3Shape a exocad.

Kompletní sortiment skenovacích tělísek můžete objednávat v našem e-shopu.