Ohlédnutí za 25 lety semináře IMPLANTOLOGIE

13. června 2023

Náš seminář IMPLANTOLOGIE je vnímán jako mezinárodní setkání odborníků na implantologii a ústní a čelistní chirurgii. Letos jsme tuto konferenci pořádali již po pětadvacáté. Je to pro nás speciální příležitost, při které se můžeme osobně setkat s našimi klienty a diskutovat s nimi o věcech, na které během každodenního shonu často nezbývá čas. Generální ředitel společnosti LASAK Ing. Jakub Strnad, Ph.D., se v rozhovoru pro prestižní německý časopis Implantologie Journal ohlíží za pětadvacetiletou historií našeho implantologického semináře i za letošním ročníkem.

 

Od samého začátku, tedy od 90. let, zveme odborníky na implantologii a maxilofaciální chirurgii nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Snažili jsme se, aby se nejnovější, moderní trendy dostaly také k nám a odborná diskuze mohla být pozvednuta na mezinárodní úroveň. Postupný vývoj implantologie je také patrný v programu našich konferencí. V dřívějších letech byla pozornost zaměřena především na technická témata – povrch implantátu, tvar implantátu, různé GBR techniky atd. Posledních několik let je pozornost soustředěna na estetiku, měkké tkáně a digitální technologie. Pro nás je velmi důležité přinášet našim klientům a návštěvníkům našeho semináře praktické informace a vytvářet prostor, kde naši klienti a partneři z různých částí světa mohou sdílet své zkušenosti a znalosti.

  

Jako výrobce implantátů považujeme téma stárnutí společnosti za důležité. Hledáme nové a efektivní způsoby ošetření této rozšiřující se cílové skupiny šetrným a minimálně invazivním způsobem. Bylo prokázáno, že paralelita fixačních prvků je faktorem, který nejvíce ovlivňuje životnost a opotřebení retenčních prvků i komfort pacienta. Angulované attachmenty pro hybridní náhrady by proto neměly chybět ani mezi našimi výrobky. Na letošním semináři IMPLANTOLOGIE právě také proto zazněla přednáška prof. Jörga Neugebauera z Německa o praktickém použití systému PrimeLOC pro hybridní náhrady, novince v naší nabídce.

  

Odpověď na otázku, proč vnímáme digitální technologie ve stomatologii pozitivně, i celý rozhovor s naším generálním ředitelem Ing. Jakubem Strnadem, Ph.D., si můžete přečíst v časopisu Implantologie Journal č. 06/2023 v původním německém znění nebo v českém překladu.